RENOMIA, GRANTEX a Agdata – nejkomplexnější služby pro zemědělce v ČR

Regionální agrární komora Pardubického kraje

RENOMIA, GRANTEX a Agdata – nejkomplexnější služby pro zemědělce v ČR

Nejkomplexnější služby na trhu zahrnující vedle pojištění také poradenství v oblasti dotací a řešení pro tzv. precizní zemědělství nyní nabízí svým klientům skupina RENOMIA. Součástí skupiny RENOMIA se stala společnost GRANTEX dotace, tuzemská jednička v dotačním poradenství. RENOMIA také navázala intenzivní spolupráci s Agdata, úspěšně se rozvíjejícím dodavatelem řešení a technologií pro zemědělství.

Díky svému postavení na trhu dlouhodobě nabízíme svým klientům špičkové pojistné programy s řadou nadstandardních smluvních ujednání a nejvyšší kvalitu za výhodných podmínek jsme nyní schopni garantovat i v dalších oblastech.  

Věříme, že tuzemské zemědělství má velký rozvojový potenciál. Proto chceme maximálně přispět k tomu, aby zemědělci v ČR mohli efektivně využívat všech příležitostí, které jim pomáhají udržet konkurenceschopnost. Jednou z cest je usnadnění přístupu k dotačním programům jak na národní, tak i unijní úrovni.

Dotace budou i nadále připívat k stabilitě sektoru: posílení potravinové soběstačnosti, péče o krajinu, řešení problematiky sucha – zadržení vody v krajině, precizní zemědělství a rozvoj nových technologií či rozvoj venkovského prostoru, to všechno jsou oblasti, na které se dotační programy dlouhodobě zaměřují.  

S žádostí o dotace vám pomohou ti nejlepší, již se připravujeme na 13. kolo

Po několikaleté úspěšné spolupráci s GRANTEX v rámci franšízové sítě RENOMIA NETWORK získala RENOMIA před časem majoritní podíl ve společnosti GRANTEX dotace s.r.o., která je díky profesionálnímu přístupu a širokému týmu odborníků s mnohaletými zkušenostmi v oblasti čerpání dotační podpory jedničkou ve svém oboru. GRANTEX je schopen našim klientům pomoci jak s výběrem dotačního titulu, který je nejvhodnější právě pro jejich rozvojové záměry, tak s přípravou žádosti o dotaci a její následnou administrací. Zájemcům o dotace tak ušetří spousty času a starostí nejen před podáním žádosti, ale také v průběhu čerpání dotace, kdy je potřeba hlídat všechny náležitosti, aby nedošlo k formálnímu pochybení, které by mělo za následek krácení či odebrání dotace.

Nyní je ten nejvhodnější čas začít s přípravou podkladů pro 13. kolo příjmu žádostí o dotace v Programu rozvoje venkova, které startuje již v říjnu 2021. Jedná se pravděpodobně o poslední letošní kolo příjmu žádostí v současném Programu rozvoje venkova (další se očekává až v polovině roku 2022). Zájemci mohou získat až 45% dotaci na investice, které jim umožní rozvíjet podnikatelské aktivity mimo jejich hlavní zemědělskou činnost a lépe tak rozložit svá podnikatelská rizika – např. ve stavebnictví, výrobě, logistice a mnoha dalších nezemědělských oborech, včetně například výroby biopaliv. Tentokrát budou moci žádat hlavně zemědělci z Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje – žádat si budou moci o dotace např. na pořízení manipulátorů, stavební techniky, nakladačů, peletovacích strojů, CNC strojů či dalších výrobních, opravárenských či manipulačních strojů.

Přinášíme chytrá řešení

Další oblastí, do které jsme napřeli svou pozornost, je tzv. chytré zemědělství. Intenzivně spolupracujeme se společností Agdata s.r.o., která je tvůrcem online systému pro řízení rodinných farem i velkých zemědělských podniků. Díky němu můžete mít všechna data potřebná pro strategické i každodenní rozhodování na jednom místě a zároveň dostupná z více zařízení – počítače, tabletu či mobilu. Budete mít přehled o pohybu a využití strojů, satelitní snímky vám pomohou monitorovat aktuální zdraví plodin a sestavit aplikační mapy, na jejichž základě lze zefektivnit aplikaci hnojiv. Systém Agdata vám významně pomůže taky se správou nemovitostí – evidence pachtovních smluv vám poskytne dokonalý přehled o pronajatých plochách, jejich vlastnících, stavech smluv, cenách, datech platnosti nebo plateb za nájem. Na blížící se důležité termíny, jako jsou končící smlouva nebo platba za nájem, vás systém upozorní e-mailem tolik dnů dopředu, kolik si nastavíte. Nepřekvapí vás ani změna vlastníka nebo jiná úprava katastru dotčených parcel – každý den vám při nalezených změnách přijde na e-mail jejich přehled a budete tak moci rychle reagovat.

RENOMIA již od svého založení v roce 1993 podporuje své klienty napříč všemi obory v jejich podnikání. Ke službám v oblasti risk managementu a pojištění přibývají další produkty a služby, které naši klienti využívají ke svému dalšímu rozvoji. Oceňují přitom skutečnost, že mohou jednat se stabilním a spolehlivým partnerem, který za léta spolupráce jejich potřeby detailně zná. Velice si této důvěry našich klientů vážíme a uděláme maximum pro jejich úspěch.

Ing. Jiří Havelka,

ředitel RENOMIA AGRO

RAKPA