Mls Pardubického kraje 2019

Regionální agrární komora Pardubického kraje

Mls Pardubického kraje 2019

Chroustovice – Slavnostním vyhlášením na chroustovickém zámku vyvrcholil třináctý ročník soutěže MLS Pardubického kraje. Z celkem 130 produktů od 32 regionálních výrobců vybírala pětičlenná porota nejlepší potraviny. Oceněné výrobky bude moci veřejnost ochutnat už 31 května na Dni Pardubického kraje a 15 . a 16. června na Beko Fresh festivalu v Pardubicích.

I letos bylo předáváno ocenění ve čtyřech kategoriích, a to Mlýnské a pekárenské a cukrářské výrobky, Mléko a mléčné výrobky, Maso a masné výrobky a Výrobky z medu a ostatní. Titul „Objev roku“ získalo šest producentů, kteří se do soutěže přihlásili poprvé. Jsou to Veselka Litomyšl s.r.o., Fit, zdraví, výživa® Jana Kolrusová, Bc. Marek Mandík, Květná zahrada z.ú., Ivana Bakrlíková a Monika Pavlisová.

 Největší zastoupení měla kategorie Mléko a mléčné výrobky, která byla také dle poroty obsazena velmi kvalitními produkty. Nejlépe hodnocen byl zrající sýr z Květné zahrady z.ú., který byl hodnocen jako výrobek u kterého by komise nepředpokládala,  že byl vyroben v ČR. I když se v jednotlivých kategoriích další místa nevyhlašují, komise udělila pomyslnou druhou příčku výrobku Selský pařený sýr – šnek ze Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun – sýr vyniká příjemnou chutí s jemným osolením. Třetí pomyslná příčka patří čerstvému kozímu sýru opět z Květné zahrady z.ú.

Další kategorie ovládly kvasový bochník s vařeným žitem z firmy Mgr. Tomáš Kroulík -Naše DOBRÁ pekárna, Diamond Muscle – špička z plece z firmy Josef Morávek a švestková povidla z Květné zahrady z.ú.

Novinkou letošního ročníku bude vytvoření webových stránek mlspardubickehokraje.cz, kde jsou všechny oceněné výrobky prezentovány.  I v letošním roce bude dále probíhat podpora regionálních výrobců – bude vydán katalog výrobků, v rámci výstavy Koně v akci na pardubickém závodišti 24. srpna proběhne spotřebitelská soutěž, během níž budou moci návštěvníci ochutnat a ohodnotit soutěžní výrobky.

Nejbližší příležitostí, kdy může veřejnosti nové MLSy Pardubického kraje ochutnat a zakoupit, bude Den Pardubického kraje, který se uskuteční 31.května na Pernštýnském a Komenského náměstí v Pardubicích. Následně potom o víkendu 15. a 16. června mohou lidé oceněné výrobce s jejich potravinami potkat na Beko Fresh festivalu na pardubickém dostihovém závodišti.

RAKPA